licznik odwiedzin:  1297802

Sport

2012-02-28

FERIE 2012 - ,,ZDROWO I NA SPORTOWO"

Podczas minionych zimowych ferii hala sportowa tętniła sportowym życiem młodych mieszkańców Rzepina, którzy ten okres odpoczynku od obowiązków szkolnych spędzali w swojej miejscowości. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu nauczycieli, którzy sprawowali w tym czasie opiekę,  dzieci i młodzież miała możliwość spędzić swój wolny czas aktywnie i zdrowo.

W  pierwszym tygodniu ferii zimowych, w turnieju piłki koszykowej /grupa młodsza/ udział brały cztery zespoły, które rywalizowały systemem,,każdy z każdym”. Pierwsze  miejsce w turnieju zdobył zespół ACTIMEL w składzie: Samuel Pietrzykowski, Karolina Żygielewicz, Kacper Wizowski, Patryk Frydrych, Patryk Rajchel, Sebastian Ziajka. Kolejne miejsca wywalczyli: DREWNIAKI, FAIR PLAY, FC JORDAN.

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Patryk Frydrych, który zdobył  82 punkty. Wyróżnienie za tytuł najlepszego zawodnika otrzymała Karolina Żygielewicz, zaś tytuł,,Młoda nadzieja koszykówki” wywalczył Hubert Adamowicz.

W drugim turnieju - piłki nożnej /w kategorii chłopców do 12 lat/ do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły, które rywalizowały ze sobą w bezpośrednich spotkaniach. Pierwsze miejsce zajął zespół ZIPSKŁAD /Kacper Wizowski, Patryk Rajchel, Samuel Pietrzykowski, Rafał Waraksa, Patryk Frydrych, Karolina Żygielewicz, Sebastian Ziajka. Kolejne miejsca zajęli MAĆKI oraz ORLIKI.

Wyróżnienie za tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Kacper Wizowski, najlepszą zawodniczką została Natalia Jędrzejewska, natomiast nagrodę za najlepszego bramkarza zdobył Samuel Pietrzykowski.

W turnieju piłki koszykowej /grupa starsza/ brały udział cztery zespoły, które rywalizowały ze sobą systemem,,każdy z każdym”.

Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół DEMONY, kolejne miejsca przypadły zespołom LILIPUTY, REZERWOWI oraz FC AMARENA

Zespół zwycięzców grał w składzie: Mateusz Pluciński, Hubert Jastrzębski, Oskar Stępniak, Adrian Śliwka, Przemysław Burdziński. Wyróżnienie za tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Mateusz Pluciński  oraz Majka Wąsowicz.

W ostatnim dniu ferii  odbył się turniej piłki nożnej chłopców /powyżej 12 lat /. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów, które rywalizowały między sobą grając,,każdy z każdym”.

Pierwsze miejsce  zdobył zespół,,SĘPY JANASA”. W jego składzie wystąpili:  Tomasz Wróbel, Mateusz Pietruszyński, Patryk Bogdziewicz, Kamil Świderski, Michał Toporek. Kolejne miejsca zajęły zespoły: NAGŁY ATAK SPAWACZA, NAW EKIPA, AC PAJACE, LOJALNE JOLE, FC POWER PARK.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Kamil Świderski, najlepszym bramkarzem – Karol Świderski, zaś królem strzelców został Mateusz Pietruszyński zdobywca 7 bramek. Największym opanowaniem nad piłką wykazał się Dawid Pondel, który podbił,,futbolówkę” 493 razy.

Wszystkie wymienione zespoły i wyróżniający się zawodnicy w poszczególnych turniejach otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, które ufundowała Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy Urzędzie Miasta w Rzepinie.

Zajęcia sportowe na hali cieszyły się dużym zainteresowaniem o czym świadczy obecność ponad trzydziestu uczestników w każdym dniu zimowych ferii.