licznik odwiedzin:  1297769

Aktualności

2016-05-04

Dominika Podhajecka mistrzynią i wicemistrzynią województwa do lat 12

Na nowo powstałym i stale rozbudowywanym obiekcie Akademii Tenisa V Szlem w Przytoku koło Zielonej Góry rozegrano Mistrzostwa Województwa w tenisie w kategorii Skrzatek i Skrzatów (do lat 12). Współorganizatorem zawodów był Związek Tenisa Województwa Lubuskiego. W mistrzostwach świetnie spisali się zawodnicy GKT Smecz Górzyca. Podopieczni trenera Daniela Podhajeckiego zdobyli złoty, srebrny i 2 brązowe medale.

Nie zwalnia tempa Dominika Podhajecka, która trzeci raz z rzędu w zawodach Polskiego Związku Tenisowego zdobyła 2 medale w rywalizacji ze starszymi zawodniczkami. Dominika w finale  gry pojedynczej dziewcząt po dramatycznym i stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym meczu uległa w najniższym wymiarze, po super tie breaku 6:3, 4:6 i 9:11 Olimpii Janeckiej (GKT Nafta Zielona Góra). Od początku tego fascynującego spotkania inicjatywę przejęła zawodniczka Smecza. Dominika prowadziła 2:0, a nawet 5:1 i 40:15, wygrywając ostatecznie pierwszego seta 6:3. Również w drugiej partii popularna Dominatorka zaczęła od prowadzenia 2:0, a po wyrównaniu stanu drugiego seta przez rywalkę ponownie odskoczyła na 4:2 i była o krok od zwycięstwa w mistrzostwach. Niestety jeden przegrany gem odwrócił sytuację na korcie, rywalka uwierzyła w możliwość  wyrównania stanu pojedynku, a Dominika jak nigdy wcześniej zaczęła się denerwować co niestety zupełnie zmieniło jej tenis. W super tie breaku uznawanym za grę nerwów, podobnie jak w finale chłopców zwyciężyła zawodniczka, która wygrała drugiego seta. Podbudowana rywalka zaczęła od wysokiego prowadzenia 4:1, jednak Dominika jeszcze raz pokazała charakter i klasę najpierw doprowadzając do remisu, a następnie wychodząc na prowadzenie 8:7. Niestety tego dnia szczęście nie dopisało zawodniczce Smecza, która po dwóch spornych piłkach zaliczonych na korzyść rywalki uległa ostatecznie starszej koleżance z kadry województwa 9:11.

W drodze po wicemistrzostwo województwa Dominika Podhajecka w ćwierćfinale turnieju pokonała bez straty gema 6:0 i 6:0 Zuzannę Sypniewską, a w półfinale Amelię Paluch 6:3 i 6:0 (obie GKT Nafta Zielona Góra).

W grze podwójnej Dominika Podhajecka w parze z Olimpią Janecką zdobyły złoty medal i tytuł mistrzyń województwa pokonując bez straty seta w finale Zuzannę Sypniewską (GKT Nafta Zielona Góra)  i Julię Piotrowską (UKS Dwójka Zielona Góra).

W rywalizacji chłopców, w grze podwójnej brązowy medal wywalczyli debiutanci Hubert KamińskiJakub Mizerski.