licznik odwiedzin:  1297767

Sport

2015-03-02

FERIE 2015 ,,ZDROWO I NA SPORTOWO"

W  pierwszym tygodniu ferii zimowych zajęcia w hali sportowej odbywały się według preferencji uczniów, którzy wybierali gry zespołowe, tenis stołowy lub zajęcia w siłowni. Największym zainteresowaniem cieszyła się koszykówka i piłka nożna, dlatego w tych dyscyplinach w drugim tygodniu ferii odbyły się turnieje dla poszczególnych grup wiekowych.

W turnieju piłki koszykowej /grupa starsza/ udział brały trzy zespoły, które rywalizowały ze sobą systemem,,każdy z każdym”.

Zwycięzcą rozgrywek został zespół OSTRE RUMAKI, który grał w składzie: Amadeusz Biały, Wojciech Czak, Sebastian Jakubczak, Wiktor Owadiuk, Bogdan Jurkiewicz, Gabriel Dzienskiewicz. Kolejne miejsca w turnieju zajęli: GOLD TEAM i GOLDFRUKT.

Wyróżnienie w postaci statuetki, za tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Wiktor Owadiuk, zaś najlepszą zawodniczką została Majka Wąsowicz. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Zborowski, który zdobył 30 pkt.

Do rywalizacji w turnieju piłki nożnej w grupie starszej przystąpiły trzy zespoły, które rywalizowały między sobą systemem,,każdy z każdym”. Pierwsze miejsce  zdobył zespół TIGER TIME w składzie: Patryk Rajchel, Patryk Wysocki, Hubert Peda, Marcin Radkiewicz, Damian Mech, Jakub Słowik. Kolejne miejsce w turnieju zajęli: RZEPIN JUNAJTED i FC RED BULL.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Jakub Jodłowski, najskuteczniejszym strzelcem został Patryk Rajchel/6 bramek/, zaś najlepszym bramkarzem – Patryk Wysocki.

W kolejnym turnieju  piłki nożnej /w kategorii chłopców do 12 lat/ do rywalizacji przystąpiło siedem

zespołów, które rywalizowały ze sobą systemem,,każdy z każdym” w dwóch grupach, by następnie rozegrać mecze z drużyną przeciwnej grupy o końcowe miejsce. Zwycięzcą turnieju został zespół KLASYCZNA PIĄTKA /Staś Grabowski, Kacper Lewitzki, Bartosz Dziemidowicz, Jakub Jodłowski, Bartłomiej Mieczkowski/. Kolejne miejsca zajęły zespoły: POLONA KLUB, FC PACZKI, FC GAJDUSIE, FC NITRO, FC TELETUBISIE, FC REAL.  Najlepszym zawodnikiem turnieju została wybrana Natalia Jędrzejewska, najlepszym bramkarzem – Staś Grabowski, zaś najlepszym strzelcem – Jakub Jodłowski /10 bramek/. Wyróżnienie otrzymał również Fabian Lewitzki – najmłodszy zawodnik

W turnieju piłki koszykowej /grupa młodsza/ udział brały trzy zespoły, które rywalizowały systemem,,każdy z każdym”. Pierwsze  miejsce w turnieju zdobył zespół LEGENDY w składzie: Mateusz Krok-Adamski, Paweł Jodłowski, Jakub Jodłowski, Bartosz Dziemidowicz, Bartłomiej Mieczkowski. Kolejne miejsca wywalczyli: FC BARCELONA oraz FC CIASTECZKA.

Statuetkę najlepszego zawodnika turnieju zdobył Mateusz Krok-Adamski, zaś najlepszą zawodniczką  została Weronika Delewska.

Wszystkie zwycięskie zespoły i wyróżniający się zawodnicy otrzymali statuetki oraz drobne upominki, które ufundowała Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy Urzędzie Miejskim w Rzepinie.

Zajęcia sportowe na hali cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy obecność ponad trzydziestu uczestników w każdym dniu zimowych ferii.